You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.

Book Online

* Please Fill Required Fields *
jak wybrać salę weselną, dom weselny, hotel na wesele

Sala weselna, dom weselny, a może hotel na wesele? Jak wybrać i na co zwrócić uwagę?

blog ślubny / No Comment / 14 lutego 2019

Jak wybrać salę weselną, dom weselny lub hotel na wesele? Na co zwrócić uwagę?

Wybór idealnej sali na wesele nie jest łatwy. Aby był on udany, warto wziąć pod uwagę te aspekty, które są najważniejsze dla młodej pary. W jaki sposób tego dokonać?

jaki termin ślubu

Chyba zawsze jest tak, że świeżo po zaręczynach zaczynacie zastanawiać się kiedy wziąć ślub. Jest to pierwszy krok w planowaniu Waszego wyjątkowego dnia. Na początek polecam, aby zastanowić się bardziej nad miesiącem i rokiem, w którym chcielibyście się pobrać. Może się wydarzyć tak, że Wasz wymarzony pałacyk, hotel czy sala weselna ma już zajęty termin Waszego ślubu. I będziecie gotowi go zmienić na inny, aby tylko mieć wesele w konkretnym stylu lub miejscu.

Jaki motyw ślubu i wesela?

Zanim zaczniecie rozglądać się za salą weselna, musicie zastanowić się w jakim stylu i motywie kolorystycznym chcecie mieć wesele. O tym jak wybrać oraz jakie są modne motywy kolorystyczne wesela możecie przeczytać w artykule o tytule “Jak wybrać motyw i kolor przewodni wesela?” .

Ilu gości na ślubie?

Gdy już wybierzecie motyw weselny, kolejnym krokiem jest przygotowanie wstępnej listy gości na przyjęcie. Dowiecie się wtedy jak duże wesele będziecie organizować. Taka wstępna selekcja gości weselnych pozwoli Wam ograniczyć wybór sal do tych, które będą w stanie Was obsłużyć. W zależności od ilości gości będziecie wiedzieć czy szukacie uroczej sali weselnej na małe przyjęcie, czy dużego domu weselnego lub hotelu na wesele.

Jaka lokalizacja przyjęcia weselnego?

W następnym kroku powinniście zastanowić się jak daleko od miejsca Waszego ślubu może znajdować się dom weselny. Zakładam, że nie będziecie chcieli jechać dwie godziny na przyjęcie weselne, więc jest to bardzo ważna kwestia do zastanowienia. Jeśli będziecie organizować ślub i przyjęcie daleko od miejsca zamieszkania, lub goście, będą przyjeżdżać z daleka. To warto zwrócić uwagę, aby dom weselny miał odpowiednią bazę noclegową.

Sprawdzenie terminów i wybór sali weselnej

Gdy już wiecie, jaki styl i motyw będzie miał Wasz ślub. Znacie przybliżoną ilość gości oraz lokalizację, możecie zacząć rozglądać się za właściwym miejscem, w którym chcecie mieć swoje przyjęcie. Jak znajdziecie już domy weselne, które odpowiadają Waszym oczekiwaniom. To koniecznie skontaktujcie się z nimi czym prędzej i ustalcie czy termin Waszego ślubu jest jeszcze wolny. Wbrew pozorom to data ślubu często zmusza do zmiany oczekiwań dt wyboru miejsca przyjęcia, gdyż te najlepsze bywają zarezerwowane na kilka lat w przód.

Ustalenie menu i usług dodatkowych

Wybraliście już waszą wymarzoną salę, pozostaje ustalić szczegóły menu i cennika usług dodatkowych, które mogą dla Was świadczyć.

Zobacz więcej

Leave a reply